اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: فرصت های از دست رفته برای سیستان و بلوچستان را جبران می کنیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: فرصت های از دست رفته برای سیستان و بلوچستان را جبران می کنیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید فرصت های از دست رفته برای سیستان و بلوچستان را جبران کنیم ، گفت: در انتقال مسائل و توجه بیشتر دولت برای کمک به استان تلاش خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ محمد شریعتمداری در نشستی که با حضور استاندار و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در محل این وزارتخانه برگزار شد، جبران کمبود ها و عقب افتادگی های سیستان و بلوچستان را حق مردم استان دانست و بر ضرورت نگاه با عدالت ترجیحی تاکید کرد.
وی با اشاره به حضور پررنگ مردم استان در عرصه های سیاسی و مشارکت اجتماعی، به ویژه حمایت از دولت دوازدهم، گفت : رییس جمهور نیز بارها تاکید کرده اند که باید برای استان سیستان و بلوچستان کار جدی صورت پذیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تنوع ماموریت های این وزارتخانه گفت: حضور استاندار و مدیران ذی ربط استانی در شورای معاونان وزارتخانه و طرح مسائل و پیگیری مستقیم آنها می تواند به حل مشکلات شتاب بیشتری ببخشد.
شریعتمداری با تاکید بر اینکه باید فرصت های از دست رفته برای استان را جبران کنیم اظهار داشت: در انتقال مسائل و توجه بیشتر دولت برای کمک به استان تلاش خواهد کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان هم در این دیدار بر برگزاری نشست های ادواری ویژه برای رفع مشکلات استان تاکید کرد و جبران فاصله شاخص های استان را با میانگین کشوری خواستار شد.
احمدعلی موهبتی با ارائه گزارشی از طرح ها و اقدامات و برنامه های استان گفت: بحمدالله در سایه توجه مسئولان نظام، استان در مسیر توسعه است و خدمات فراوانی ارائه و طرح های بزرگی در دست اقدام است که در رونق اشتغال و فعالیت مجدد واحدهای اقتصادی در بخش های کشاورزی و دام و خدمات  و ارتقای برخی شاخص ها از جمله نرخ مشارکت اقتصادی مردم، بسیار موثر بوده است.
وی با اشاره به تعداد اندک کارگاه های بالای 10 نفر شاغل در استان، گفت: روند سرمایه گذاری و اشتغال در استان باید شتاب بگیرد و این نیازمند توجه ویژه است.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نبود اشتغال و درآمد باعث سوق داده شدن مردم به سمت نهادهای حمایتی شده است، گفت: این رویه موجب ناخرسندی است و باید برای حفظ عزت مردم تلاش کنیم تا با به بار نشستن سرمایه گذاری ها و به ثمر رسیدن طرح ها، در شرایط موجود نیز باید نیازمندان را یاری کرد.
موهبتی حوزه ماموریت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را با توجه به تنوع و تاثیر در معیشت و رفاه مردم استان بسیار مهم خواند و خواستار تدبیر این وزارت خانه برای رفع مشکلات و رونق بخشی به زندگی مردم در حوزه وظیفه مندی شد.
در این نشست مقرر شد نشست های ادواری دو ماهه با حضور وزیر و معاونان وزارتخانه ، استاندار و مدیران استانی برای بررسی و پیگیری مسایل استان برگزار گردد.
همچنین یکی از معاونان وزیر به طور خاص، هماهنگی بخش ها و مسایل استان را پی گیری می نماید.

انتهای پیام/

 
۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید