اخبار

ساماندهی نیروهای دارای مهارت فنی و حرفه ای در امور ساختمان سازی

ساماندهی نیروهای دارای مهارت فنی و حرفه ای در امور ساختمان سازی
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان از انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین این اداره کل و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خبر داد و گفت: با هدف افزایش توان مهارتی کارگران ساختمانی استان، نیروهای دارای مهارت فنی و حرفه ای در امور ساختمان سازی ساماندهی می شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ خداداد اولیایی افزود: در راستای توانمند سازی کارگران ساختمانی و ارتقای مهارت نیروهای این بخش  با رویکرد گسترش فرهنگ مهارت آموزی در بین کارگران ، تفاهم نامه آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان وبلوچستان  و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان  در شهریور ماه جاری منعقد شد.
وی افزود: این تفاهم نامه با هدف توانمندسازی کارگران ،مهندسین و دانشجویان  دانشگاهی در بخش های مختلف ساختمانی در راستای تأمین نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد، فراهم سازی بسترهای اشتغال مولد دانش آموختگان رشته های مختلف دانشگاهی و استفاده از ظرفیت های آموزشی و پژوهشی طرفین در راستای انجام مأموریت ها و تکالیف سازمانی امضاء شد.
اولیایی تصریح کرد: برنامه ریزی و هماهنگی به منظور برگزاری دوره های مختلف و آموزش شاغلین معرفی شده از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان ،برگزاری آزمون های پایان دوره و اعطای گواهینامه و تاییدیه در صورت قبولی افراد در آزمون های پایان دوره ،معرفی مربیان واجد شرایط به منظور تایید  صلاحیت برای برگزاری دوره های مشترک ،معرفی یک نفر کارشناس به عنوان نماینده سازمان به منظور انجام نیاز سنجی از تعهدات طرفین در این تفاهم نامه است. 
وی در پایان خاطرنشان کرد: تشکیل کمیته برنامه ریزی ونظارت بر روند اجرای آموزش های مشترک ،تشکیل جلسات برنامه ریزی هر دوماه یک بار به منظور تشریک مساعی  از دیگر تعهدات این تفاهم نامه است.


انتهای پیام/

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید