اخبار

در 6 ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛

3313 مورد بازرسی به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون کار در سیستان و بلوچستان

3313  مورد بازرسی به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون کار در سیستان و بلوچستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری، 3 هزار و 313 مورد نظارت بر حسن اجرای قانون کار و آیین نامه ی حفاظت فنی و بهداشت کار از طریق بازرسان این اداره کل صورت گرفته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده از ایمنی محیط کارگاه از نظر فنی و رعایت مصوبات شورای عالی حفاظت فنی کار به عنوان یکی از مهم ترین مواردی که در قانون کار به آن اشاره شده، یاد کرد و افزود: مواد 85 تا 106 فصل چهارم قانون کار با عنوان حفاظت فنی و بهداشت کار، به طور جدی به تشریح وظایف کارفرمایان، بازرسان و نیز دستگاه های مسئول در نظارت بر مقررات حفاظت فنی و بهداشت کار پرداخته است.
وی  گفت: در صورتی که کارفرمایان نسبت به رفع نقص ابلاغی کارگاه ها اقدام نکنند، بازرسان کار این اداره کل در اجرای ماده 105 قانون کار نسبت به معرفی کارفرمایان متخلف به مراجع قضایی اقدام خواهند کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه این بازرسان از اختیار کامل در بازرسی از محیط کار برخوردارند، ادامه داد: با توجه تصویب آیین نامه بکارگیری مسئولین ایمنی در کارگاهها در شورای عالی حفاظت فنی، 240 نفر مسئول تائید صلاحیت از طرف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه بررسی ایمنی کارگاه ها و شناسایی خطر و ارزیابی ریسک در کارگاه های سطح استان فعالیت می کنند.
جهاندیده افزود: همچنین 83 هزار و 577 نفر ساعت دوره های آموزشی عمومی و تخصصی نیز مرتبط با ایمنی و بهداشت کار ویژه کارگران و کارفرمایان از طرف اداره کل برگزار شده است.

انتهای پیام/
۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید