اخبار

معاون استاندار:

روابط عمومی ها با ادبیات واقعی و صادقانه با مردم ارتباط برقرار کنند

روابط عمومی ها با ادبیات واقعی و صادقانه با مردم ارتباط برقرار کنند
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: روابط عمومی ها وظیفه دارند با ادبیات واقعی و صادقانه با مردم ارتباط برقرار و با هجمه رسانه های تخریبی که با هدف ناامید کردن مردم فعالیت می کنند، مقابله کنند.
به گزارش روابط عمومی استانداری، جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان به ریاست زینی وند "معاون سیاسی واجتماعی استاندار" و بادستورکار؛ به روز رسانی پرتال استان، ایجاد وحدت رویه جهت گرامیداشت مناسبت های ملی و مذهبی، اتخاذ تدابیر لازم جهت تقویت اطلاع رسانی در استان، تعامل بارسانه ها و همچنین اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات استان در محل سالن اجتماعات استانداری برگزارشد.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در این جلسه خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز وظیفه دارند؛ ضمن تعامل با رسانه ها خدمات مربوطه را به مردم اطلاع رسانی کنند.
زینی وند افزود: نباید اجازه دهیم اخبار منفی و غیر واقعی توسط رسانه های معاند و تخریب گر انتشار داده شود، چرا که این ظلم بزرگی به مردم، نظام جمهوری اسلامی و منافع ملی ما می باشد.
وی تصریح کرد: در شرایط سخت جنگ نابرابر رسانه ای و اقتصادی که امروزه علیه کشور شکل گرفته است، غول های رسانه‌ای معاند، حجم عظیمی از اخبار ناامید کننده و تخریبی را نسبت به شاکله و خدمات نظام بر سر مردم ایران خالی می کنند.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان تاکید کرد: به همه مدیران اعلام می کنم؛ با تمامی رسانه های دارای هویت استان در تعامل باشند و خدمات انجام شده را از این طریق به اطلاع مردم برسانند.
وی ادامه داد: مدیران باید در حوزه اطلاع رسانی پیشرو باشند و هیچ مدیری حق ندارد در راستای اطلاع رسانی در چارچوب وظایف سازمان مربوطه، از رسانه ها دوری کند.
رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان اظهارداشت: روابط عمومی حرفه‌ای نیز بایستی پل ارتباطی بین رسانه ها، مردم و مسئولین باشد و این مباحث را اطلاع رسانی کند.
رئیس ستاد انتخابات استان به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد و افزود: هدف ما برگزاری یک انتخابات سالم، رقابتی و بیطرفانه است، و همه دستگاه های دولتی موظفند؛ با ایجاد روحیه امید در بین مردم بستر و زمینه مشارکت بالای آنان را در انتخابات پیش رو فراهم کنند.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در بخش پایانی سخنانش بر بروزرسانی پرتال استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد و افزود: مهمترین پایگاه و یا درگاهی که یک استان را به افکار عمومی داخل و خارج از استان معرفی می کند، پرتال اطلاع رسانی هر استان است.
وی خاطرنشان کرد: پرتال باید حاوی اطلاعاتی پیرامون معرفی کلی و بیانگر ظرفیت ها و پتانسیل های استان و همچنین اطلاع رسانی مهمترین اقدامات انجام شده در استان باشد به گونه‌ای که افراد بتوانند در کمترین زمان ممکن تصویر کلی از استان را داشته باشند.
این مقام مسئول بیان داشت: اهمیت این موضوع جایی نشان داده می‌شود که متاسفانه تصویر معرفی شده با واقعیت های موجود در استان به هیچ وجه منطبق نیست.
وی افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به روز رسانی پرتال مربوطه می باشند تا این خلا و نقیصه به نحو احسن جبران شود.

مدیرکل روابط عمومی استانداری نیز در این جلسه با اشاره به لزوم بروز رسانی پرتال استان و همچنین وحدت رویه در راستای بزرگداشت مراسم ملی و مذهبی؛ بر تقویت اطلاع رسانی و معرفی چهره واقعی استان در عرصه ملی و بین المللی تاکید کرد.
جواد سالارزهی تعامل با رسانه ها را لازمه کار روابط عمومی ها دانست و افزود: اطلاع رسانی به موقع از خدمات انجام شده جزو اصلی ترین وظایف روابط عمومی ها می باشد.
وی با بیان اینکه مردم با دسترسی گسترده به تکنولوژی های ارتباطی عملکرد رسانه ها و مسئولین را نظارت میکنند؛ افزود: رسانه ها بر اساس وظیفه ذاتی خود موظف به اطلاع رسانی منصفانه از اقدامات مثبت و منفی همه ی دستگاه های زیرمجموعه قوا هستند و مردم عملکرد رسانه ها و مسؤلین را مورد ارزیابی قرار می دهند.

انتهای پیام/
۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید