اخبار

سیاست های فعال بازار کار، یاری گر کارآفرینان سیستان و بلوچستان برای رونق تولید

سیاست های فعال بازار کار، یاری گر کارآفرینان سیستان و بلوچستان برای رونق تولید
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: کارآفرینان استان می توانند با استفاده از طرح سیاست های فعال بازار کار، گام مهمی در راستای رونق تولید و اشتغالزایی بردارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده در نشست تشریح طرح سیاست های فعال بازار کار که با حضور جمعی از کارآفرینان و صاحبان صنایع استان برگزار شد افزود: این طرح به همراه طرح ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری، از طرح های مهم دولت است که با مسئولیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود.
وی یکی از دغدغه های مهم دولت را حوزه اشتغال و کارآفرینی در کشور بر شمرد و گفت: طی این چند سال اخیر با کار کارشناسی گسترده و نیاز سنجی هایی که از سراسر کشور صورت گرفته است، طرح های خوبی در استان ها در حال انجام است که به ثمر رسیدن آنها می تواند حلاوت و شیرینی خاصی برای جامعه کار و تولید داشته باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از طرح ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری که از محل منابع صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری برای رونق اشتغال در این مناطق در دست اجراست را یکی از کارآمدترین طرح ها در حوزه اشتغال و کارآفرینی کشور یاد کرد و افزود: افرادی که علاقمند به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری هستند می توانند از این ظرفیتی که توسط دولت ایجاد شده است نهایت بهره را ببرند.
جهاندیده اظهار داشت: سیستان و بلوچستان از حیث جذب این تسهیلات  از جایگاه و رتبه خوبی در بین استان های کشور برخوردار است  بطوریکه طرح های بزرگ با قابلیت اشتغالزایی فراوان با در نظر گرفتن مزیت های هر منطقه در حال اجراست.
وی همچنین گفت: سیاست های فعال بازار کار بعنوان یکی دیگر از طرح های مهم حوزه اشتغال و کارآفرینی مشتمل بر 5 برنامه کارورزی دانش آموخگان دانشگاهی، مشوق بیمه کارفرمایی، یارانه دستمزد، مهارت آموزی در محیط کار واقعی و طرح تامین مالی خرد است که کارآفرینان و صاحبان صنعت استان می توانند از آنها برای رونق تولید و اشتغالزایی استفاده کنند.

انتهای پیام/

۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید