اخبار

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سفر به سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

شبکه مویرگی کارگزاری‌ها این امکان را ایجاد می‌کند که صدای قشری بی‌صدا باشیم

شبکه مویرگی کارگزاری‌ها این امکان را ایجاد می‌کند که صدای قشری بی‌صدا باشیم
ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان سیستان‌و بلوچستان با حضور علی شیرکانی سرپرست صندوق، اسداله رازانی، رئیس هیئت مدیره صندوق و دکتر نورا، معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری و دیگر اعضاء ستاد در زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، علی شیرکانی، سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در این ستاد با اشاره ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوب استان در زمینه‌های متنوع ازجمله گردشگری، اظهار داشت: بر اساس آمارها استان سیستان و بلوچستان در خصوص بیمه اجتماعی با قرار گرفتن در رتبه سی‌ام از میانگین کشوری بسیار پایین‌تر قرار دارد و نیاز است که همکاری همه جانبه از سوی همه دستگاه‌ها صورت بگیرد تا عقب‌افتادگی جبران شود.
 وی افزود: با برنامه‌های خوبی که در دست اجرا داریم می‌توانیم شاهد جهش خوبی در زمینه توسعه پوشش بیمه‌اجتماعی جامعه هدف باشیم به ویژه پیگیری‌های انجام شده در سطح وزارتخانه درخصوص تسهیلات روستایی و ارتباط بین تسهیلات روستایی با بیمه اجتماعی روستائیان می‌تواند در افزایش آمار بیمه‌شدگان موثر باشد.

 *یکی از دغدغه‌های مهم دولت و نظام تعمیم بیمه‌های اجتماعی و درمانی است

 در ادامه دکتر نورا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به شاخص‌های توسعه و فقر، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم دولت و نظام تعمیم بیمه‌های اجتماعی و درمانی است و تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در راستای همین هدف بوده و بخشی از مشکلات خانواده‌های روستایی ما را که در شرایط سخت زندگی می‌کنند، می‌تواند کاهش دهد.
 وی افزود: ضرورت دارد جلسات ستاد هر سه ماه یکبار برگزار شود و با ابلاغ دستورالعمل ستاد راهبردی بیمه اجتماعی، دستگاه‌های عضو ستاد همکاری لازم را برای پوشش طرح داشته باشند و با رصد پیشرفت اجرای طرح تلاش کنند تا پایان دولت به پوشش صددرصدی دست پیدا کنیم.
  نورا ادامه داد: باید از ظرفیت دستگاه‌های عضو ستاد برای پوشش حداکثری بیمه اجتماعی جامعه هدف استفاده شود. آموزش، ایجاد مشوق، اطلاع‌رسانی و معرفی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر جزء اولویت‌ها و ضرورت‌های کار است و اجرای طرح‌هایی نظیر ده گردشی به صورت دوره‌ای از سوی فرمانداران و بخشداران با جدیت دنبال خواهد شد.

انتهای پیام/

۲۲ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید