اخبار

اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در روستاها

اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در روستاها
رئیس هیات مدیره صندوق کار آفرینی امید گفت: امسال ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی در روستاهای کشور با کارمزد کم در نظر گرفته شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ علی ربیعی در سفر به شمال سیستان و بلوچستان گفت: ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در محیط های روستایی این استان برای امسال در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه تسهیلات اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید چهار تا ۶ درصد است مردم استقبال بسیار خوبی از این تسهیلات دارند.
سخنگوی هیات دولت گفت: امسال حمایت از کسب و کارهای خرد طبق قانون با عاملیت وزارت ورزش و جوانان است.
وی ادامه داد: به منظور ایجاد اشتغال برای جوانان هماهنگی هایی  با وزارت ورزش و جوانان انجام شده که بعد از تصویب سازمان برنامه و بودجه این تسهیلات پرداخت می شود.
ربیعی اظهار داشت: عمده این تسهیلات به سمن های فعال در حوزه ایجاد اشتغال برای جوانان پرداخت می شود.
وی مهمترین اولویت صندوق کارآفرینی امید را ایجاد اشتغال در روستاها بویژه برای جوانان عنوان کرد.
رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: پارسال بعد از اجرای قانون حمایت از اشتغال پایدار روستایی و عشایری نزدیک به هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
ربیعی ادامه داد: ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری پارسال از سوی صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.
رییس هیئت مدیره صندوق کارآفرینی امید تصریح کرد: تسهیلات اشتغالزایی که پارسال از سوی صندوق کارآفرینی امید در سیستان و بلوچستان پرداخت شد قابل مقایسه با سالهای قبل تر نیست.
وی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان استقبال بسیار خوبی از تسهیلات اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید داشته و دارند.
ربیعی گفت: این صندوق در تأمین مالی خرد، توسعه اشتغال خرد و بهبود زندگی مردم عملکرد خوبی داشته است.
وی بیان کرد: توسعه اشتغال خرد و تأمین مالی خرد، راه بهتری را برای ایجاد اشتغال جوانان جویای کار در جامعه به وجود خواهد آورد.

انتهای پیام/


۲۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید