اخبار

افتتاح چند طرح اشتغال روستایی در سیستان و بلوچستان

افتتاح چند طرح اشتغال روستایی در سیستان و بلوچستان
با حضور علی ربیعی سخنگوی دولت و رییس هیئت مدیره صندوق کارآفرینی امید چند طرح اشتغال روستایی در شمال سیستان و بلوچستان افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ ربیعی ابتدا از کارگاه مشاغل خانگی شهرک میر شهرستان هامون بازدید و نخستین طرح پرورش و سم گیری عقرب در سیستان و بلوچستان را در این شهرک افتتاح کرد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: این طرح برای نخستین بار در این استان و برای پنجمین بار در کشور افتتاح می شود.
ادریس دینارزهی افزود: برای این طرح ۲۵۰میلیون تومان هزینه شده که این میزان اعتبار از محل تسهیلات اشتغال روستایی صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان تامین شده است.
وی تصریح کرد: تاکنون ۴۷طرح اشتغال در شهرک میر ایجاد شده است که طرح پرورش و سم گیری عقرب یکی از این طرح هاست.
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال گذشته تا کنون برای ۵۵نفر در قالب طرح‌های ایجاد شده فرصت اشتغال فراهم شده است
دینارزهی ادامه داد: برای ایجاد اشتغال در این روستا سه میلیارد تومان تسهیلات درنظر گرفته شده که تاکنون یک میلیارد تومان آن پرداخت شده و ۷۰۰میلیون تومان نیز در دست بررسی است.
وی خاطر نشان کرد: بقیه تسهیلات نیز در صورت ورود متقاضیان به فضای اشتغال در این روستا پرداخت خواهد شد.
همچنین در ادامه سفر ربیعی به شمال سیستان و بلوچستان، مجتمع پرورش دام سنگین در روستای گلخانی و کارگاه ام دی اف در روستای چرک نیمروز با هزینه 33میلیارد ریال افتتاح شد.
هزینه‌های این طرح‌ها از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی امید تامین شده است.
سخنگوی دولت در مراسم افتتاح این طرحها گفت: برای توسعه این استان، دولت تسهیلات ویژه و وام‌های کم بهره درنظر گرفته است.
ربیعی با بیان این که گردشگری در این استان از ظرفیت بالقوه‌ای برخوردار است که باید به آن توجه ویژه ای شود افزود: توسعه حمل و نقل و معادن سیستان و بلوچستان از اولویت‌های دولت در این استان است.
همچنین با حضور رییس هیئت مدیره صندوق کارآفرینی امید طرح مجتمع فرهنگی، رفاهی و گردشگری در روستای میرآباد زابل کلنگ زنی شد. این طرح با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان احداث می شود.
هزینه‌های این طرح ها از محل اعتبارات اشتغال روستایی صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان تامین شده است.

علی ربیعی
انتهای پیام/

۲۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید