اخبار

پیوستن جامعه کار و تولید سیستان و بلوچستان به طرح بسیج ملی کنترل فشار خون

پیوستن جامعه کار و تولید سیستان و بلوچستان به طرح بسیج ملی کنترل فشار خون
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس تفاهم نامه مشترک بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت و درمان در راستای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، جامعه کارگری، کارآفرینی و تعاونگران استان به این طرح پیوستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان|؛ مهرداد جهاندیده افزود:  بر اساس تفاهم نامه مشترک بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا و با هدف پایش فشارخون افراد بالای ۳۰ سال، جامعه کار و تولید استان به این طرح پیوستند.
وی گفت: اجرای این طرح امروز پس از برگزاری نشست تخصصی با دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی بیمه شدگان متشکل از مرکز بهداشت، مدیریت درمان تامین اجتماعی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همزمان در شهرستان ها از طریق ویدئو کنفرانس نیز آغاز و در طی روزهای آینده ادامه می یابد.
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: با اجرای این طرح آگاهی جامعه هدف نسبت به عوامل خطر، پیامد‌ها و اهمیت تشخیص به موقع و کنترل فشار خون بالا افزایش یافته و افراد با مراجعه به مراکز بهداشت کار، خانه‌های بهداشت کارگری و ایستگاه‌های بهگر می‌توانند با اطلاع از وضعیت فشار خون خود نسبت به درمان به موقع اقدام خواهند کرد.
جهاندیده افزود: کاهش مرگ و میر‌های ناشی از فشار خون با اطلاع‌رسانی، آموزش و حساس‌سازی مردم در سطح وسیع نسبت به اثرات فشارخون هدف نخست این طرح است.
وی گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با دانشگاه های علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر60 واحد کارگری استان در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از خدمات مشاوره و سنجش بهره مند می شوند.

انتهای پیام/


۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید