اخبار

کمک به 32 بنگاه اقتصادی مشکل دار در سیستان و بلوچستان برای حفظ مشاغل

کمک به 32 بنگاه اقتصادی مشکل دار در سیستان و بلوچستان برای حفظ مشاغل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته به 32 بنگاه اقتصادی مشکل دار استان برای حفظ مشاغل آنها کمک شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: این تعداد بنگاه اقتصادی با همکاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون کارگری شورای تامین استان شناسایی و با اقدامات صورت گرفته، از ریزش مشاغل آنان جلوگیری شد.
وی با اشاره به اقدامات دیگر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص صیانت از نیروی کار و کارگران بنگاه های مشکل دار در سال گذشته گفت: 3 هزار و 833 کارگر بنگاه های مشکل دار در سال گذشته از حمایت های لازم توسط دستگاه های وظیفه مدار برخوردار شدند که این آمار 4 درصد رشد را نسبت به سال 96 نشان می دهد.
جهاندیده با بیان اینکه در حال حاضر 952 نفر در سیستان و بلوچستان مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند افزود: سال گذشته 50 مقرری بگیر از طریق معرفی به واحدهای متقاضی ، تسهیلات کارفرمایی، خود اشتغالی و تبصره 1 ماده 6 قانون بیمه بیکاری و طرق دیگر اشتغال مجدد یافته اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: 163 مقرری بگیر بیمه بیکاری برای طی مراحل مهارت آموزی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای و 3 مقرری بگیر نیز به نهضت سواد آموزی معرفی شده اند.
وی از شناسایی 77 بنگاه اقتصادی مشکل دار در سطح استان در سال گذشته خبر داد و افزود: با تلاش کمیته ها و کارگروه هایی که در امر کمک به رونق تولید و گره گشایی مشکلات در این زمینه تصمیم گیری می کنند، امیدواریم تا این بنگاه ها در راستای بهبود شرایط اقتصادی استان و کشور و اشتغال جامعه ادامه فعالیت دهند.
جهاندیده همچنین یکی از علل پایداری مشاغل در بنگاه های اقتصادی سیستان و بلوچستان را دستور راهبردی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مبنی بر عدم تعطیلی واحدها و بنگاه های اقتصادی توسط بانک های عامل عنوان کرد.
گفتنی ست بنا بر اعلام کریم یاوری مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در ارزیابی عملکرد واحدهای اجرایی و سنجش میزان تحقق برنامه های پیش بینی شده در خصوص حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری ، موفق به کسب رتبه برتر کشور در سال 97 شده است.

انتهای پیام/

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید