اخبار

با هدف ایجاد اشتغال برای ۶۲۰۰ نفر

رونمایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

رونمایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با هدف ایجاد اشتغال برای ۶۲۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در مراسمی با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در محل پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی رونمایی شد.
در قالب این طرح ، برای 6200 زن سرپرست خانوار در 23 استان کشور اشتغالزایی شده است.
در مرحله نخست ، شناسایی مزیت‌های جغرافیایی و شناسایی زمینه همکاری فعالان بخش خصوصی و غیردولتی، در مرحله دوم توانمندسازی،مشاوره هدایت و آموزش متقاضیان و در مرحله سوم مشارکت ، خیرین و افراد پشتیبان در این طرح پیش بینی شده است.
اتصال مشاغل خانگی به بنگاه‌های بزرگ‌تر، تقویت، ارتقای کمی و کیفی و استانداردسازی محصولات و سپس کمک به فروش و اتصال به بازار محصولات متقاضیان در قالب این طرح در دستور کار قرار دارد.
همچنین در این مراسم ، تفاهم نامه ای سه جانبه میان جهاد دانشگاهی ، وزارت تعاون و معاونت زنان ریاست جمهوری با هدف توانمندسازی بیش از ۶ هزار زن سرپرست خانوار به امضا رسیده است .
این تفاهم نامه همکاری با اعتبار ۳ میلیارد تومان از سوی معاونت زنان ریاست جمهوری منعقد شده است .
طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در ۲۳ استان و با اولویت مناطق سیل زده اجرا می شود .
این طرح برای توانمندسازی 6 هزار و ۲۰۰ زن سرپرست خانوار کمتر از 55 سال سن در سه مرحله شناسایی مزیت ها، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار انجام می شود.
طرح اولیه به صورت آزمایشی در ۹ استان آذربایجان غربی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کردستان و ایلام اجرا شده بود.
در این طرح وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان ناظر، جهاد دانشگاهی مجری طرح و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان کارفرماست.

 

انتهای پیام/

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید