اخبار

سی امین جشنواره قدردانی از کارگران نمونه سیستان و بلوچستان برگزار شد

سی امین جشنواره قدردانی از کارگران نمونه سیستان و بلوچستان برگزار شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت هفته کار و کارگر، سی امین جشنواره استانی قدردانی از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه در زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: این جشنواره هر سال به منظور ترویج و تقویت فرهنگ کار و تلاش و پیروی از منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت خود باوری ، روحیه کار جمعی ، ابتکار و اهتمام به ارتقای کیفیت تولید و شناسایی کارگران مبتکر و خلاق در سه سطح درون کارگاهی، شهرستانی و استانی برگزار می شود.
وی افزود: فرایند ثبت نام در سی امین جشنواره امتنان از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه سیستان و بلوچستان در مهر و آبان ماه سال گذشته از طریق سامانه اینترنتی جشنواره انجام شد که طی آن 814 نفر در مرحله مقدماتی ثبت نام کردند که پس از تشکیل هیات داوری نسبت به ارزیابی و انتخاب نهایی طرح ها اقدام شد و در نهایت در مرحله استانی 11 طرح در قالب 17 نفرکه شامل  4 نفر کارگر نمونه ، 9 نفر در سه گروه کار و 4 واحد نمونه در بخش ها ی،کشاورزی ،صنعت و خدمات انتخاب و از آنها تجلیل شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ارزیابی صورت گرفته، میزان مشارکت جامعه هدف در این جشنواره نسبت به جشنواره بیست و نهم، رشد 60 درصدی داشته است.
جهاندیده همچنین با اشاره به دستاوردهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سال 97 در خصوص صیانت از نیروی کار افزود: کاهش 65 درصدی حوادث ناشی از کار منجر به فوت در سال 1397 و 35 درصدی در حوادث ناشی از کار در کارهای ساختمانی از دستاوردهای ارزشمند حوزه بازرسی کار  این اداره کل بود به گونه ای که ضریب شیوع حوادث ناشی از آن در استان ما نسبت به کشور 87 درصد کمتر است.
وی از مهمترین دلایل تحقق این دستاوردها را مشارکت و هم افزایی شرکای اجتماعی کار در برنامه های حوزه بازرسی کار و برگزاری بیش از 92 هزار نفر ساعت دوره های آموزشی عمومی و تخصصی مرتبط با ایمنی و بهداشت کار ویژه کارگران وکارفرمایان در سال گذشته بیان کرد.

مهرداد جهاندیده

انتهای پیام/


 

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید