اخبار

بنگاه های اقتصادی سال گذشته بیش از چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات گرفتند

بنگاه های اقتصادی سال گذشته بیش از چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات گرفتند
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال 97 بنگاه های اقتصادی از محل رونق تولید برای تثبیت اشتغال و بهینه کردن خطوط تولید و ادامه فعالیت بیش از چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ کریم یاوری در کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری سیستان و بلوچستان در چابهار با بیان اینکه این رویه نیز امسال برای واحدهای صنعتی و معدنی کوچک و متوسط ادامه می یابد افزود: در سال جاری همچنین بنگاه هایی که نیاز به بازسازی و نوسازی دارند و طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی 60 درصد اجراء و به آنان تسهیلات پرداخت می شود.
وی به تثبیت سیصد و پنجاه هزار نفر شغل در سال گذشته هم اشاره کرد و گفت: حمایت موثر از هزار و 841 بنگاه در راستای صیانت از نیروی کار و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاهها موجب تثبیت این میزان شغل در سراسر کشور شده است.
نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید با بیان اینکه از امسال برخی جلسات ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید در استان های کشور برگزار می شود افزود: سامانه این ستاد نیز برای تسهیل ارتباط متقاضیان با ستاد و شفاف سازی و تسریع در مراحل رسیدگی به پرونده ها و نظارت ستاد بر روند اقدامات توسط دستگاه ها حداکثر تا خرداد ماه سال جاری راه اندازی خواهد شد.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به اینکه پیگیری برای اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری در اولویت وظایف قانونی دست اندرکاران اجرای قانون بیمه بیکاری است خاطرنشان کرد: در سال 97،  حدود 18 هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری اشتغال مجدد پیدا کرده اند.
یاوری با تاکید بر اینکه سازمان فنی و حرفه ای مکلف است آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار و نیز بازآموزی و تجدید مهارت کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری را در مراکز این سازمان و یا مراکز آموزش جوار کارخانجات فراهم کند تصریح کرد: سال گذشته 28 هزار مقرری بیمه بیکاری به مراکز آموزش فنی و حرفه ای سراسر کشور برای مهارت آموزی و بازآموزی و تجدید مهارت معرفی شده اند.
وی گفت: کارآفرینان و کارفرمایان می بایست در تمامی واحدهای تولیدی، صنعتی، صنفی، خدماتی و کشاورزی برای بهره مندی نیروی کار خود از مزایای قانونی نسبت به بیمه نمودن کارگران اقدام کنند.

 


انتهای پیام/

۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید