اخبار

252 هزار تومان جریمه در صورت بکارگیری اتباع غیر مجاز

252 هزار تومان جریمه در صورت بکارگیری اتباع غیر مجاز
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از تعیین میزان جریمه سال 98 کارفرمایان متخلف که اتباع خارجی فاقد مجوز را به کار می گمارند، خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده گفت: بر اساس مصوبه شورایعالی کار که حداقل دستمزد روزانه به مبلغ 505 هزار و 627 ریال در سال 1398 را تعیین کرده است، مبلغ جریمه برای هر روز اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی دو میلیون و 528 هزار و  135 ریال خواهد بود.
وی با بیان اینکه میزان جریمه سال 98 کارفرمایان متخلف که اقدام به استفاده از اتباع خارجی فاقد مجوز کار می‌کنند، به میزان پنج برابر حداقل دستمزد روزانه است، افزود: این میزان جریمه در صورت تکرار تخلف، دو برابر خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: بر اساس ماده 181 قانون کار، هرگونه به کارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف برابر قانون از 91 روز تا 180 روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می‌شوند.
جهاندیده همچنین از تشدید برخوردها با اشتغال غیر مجاز اتباع بیگانه در استان خبر داد و تاکید کرد: لازم است تا مدیران واحدهای کارگاهی ، کارخانه ها، اصناف و ادارات از بکارگیری اتباع بیگانه غیر مجاز بعنوان نیروی کار خودداری نموده و در صورت نیاز به تخصص کارگر خارجی، برای اخذ مجوز از مجاری قانونی نسبت به دریافت پروانه کار اقدام کنند.

                                                                                                               
انتهای پیام/۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید