اخبار

کلنگ‌زنی کارگاه سفال کلپورگان در سراوان با حضور علی ربیعی

کلنگ‌زنی کارگاه سفال کلپورگان در سراوان با حضور علی ربیعی
کارگاه تولید و بسته بندی سفال کلپورگان با حضور وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلنگ‌زنی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ رییس هیئت مدیره صندوق کارآفرینی امید کشور در حاشیه این مراسم گفت: کارگاه تولید و بسته بندی سفال کلپورگان زیر نظر شرکت توسعه هنر و فناوری مکران اکسون کار خود را بزودی در روستای سفالگری کلپورگان آغاز خواهد کرد.

علی ربیعی افزود: این کارگاه ظرفیت ایجاد اشتغال برای زنان روستایی کلپورگان را داشته و تمامی روستاییان می‌توانند از کوره‌های موجود در این کارگاه استفاده کنند.

وی تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید مجموعا 5 هزار و 200 طرح مصوب در سیستان و بلوچستان داشته‌ که 4200 طرح پرداخت شده و حدود 700 میلیارد تومان بودجه طرح های اشتغالزایی استان است.

وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:  برای حمایت از سوزن دوزی 18 میلیارد تومان تسهیلات فقط در چابهار و ایرانشهر پرداخت شد و 50 درصد اشتغال مربوط به زنان بوده است، البته در بعضی مناطق چون نظام تامین مالی خرد بخوبی نیامده اما در صندوق کارآفرینی تعریف شده با استفاده از کارت های یارانه از متقاضیان تضامین گرفته شده است.

ربیعی همچنین افزود: همایش کارآفرینی ماه آینده در ایرانشهر برگزار می شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان هم در خصوص کلنگ زنی کارگاه تولید و بسته بندی سفال کلپورگان گفت: این طرح با هدف اشتغالزایی برای زنان روستایی در روستای کلپورگان کلنگ زنی شده و پس از آغاز فعالیت این کارگاه دو کوره سنتی و برقی در آن راه اندازی می شود که تمامی سفالگران روستا می توانند از آن استفاده کنند.

ادریس دینارزهی افزود: کارگاه سفال کلپورگان با هدف تجاری سازی، مارکتینگ ، تولید محتوا، بسته بندی ، تولید و  طراحی و معرفی سفال کلپورگان در سطح جهانی کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی تصریح کرد: این کارگاه بمنظور عدم تاثیر گذاری تحریم‌ها در روند ارائه و فروش سفال‌های کلپورگان در خارج از کشور، علاوه بر یک وبسایت داخلی، وب‌سایتی را در کشور آلمان نیز به ثبت رسانده است.

دینارزهی همچنین گفت: این کارگاه در مرحله اول برای 10 نفر از سفالگران کلپورگان به‌صورت مستقیم ایجاد اشتغال خواهد کرد.

گفتنی ست علی ربیعی رییس هیئت مدیره صندوق کارآفرینی امید کشور با سفر به شهرستان سراوان، پس از افتتاح یک سردخانه نگهداری خرما در بخش جالق که از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی امید احداث شده است به روستای کلپورگان سفر کرد و پس از کلنگ زنی کارگاه سفال کلپورگان در جمع زنان سفالگر این روستا حضور یافت و با آنان به گفت وگو پرداخت‌.

 

انتهای پیام/

 

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید