اخبار

ارتقای اقدامات ایمنی و بهداشت کار در کارگاههای حوزه منطقه آزاد چابهار

ارتقای اقدامات ایمنی و بهداشت کار در کارگاههای حوزه منطقه آزاد چابهار
اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان و منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار به منظور ارتقاء ایمنی و بهداشت کار و کاهش حوادث و بیماری های ناشی از کار در کارگاه های حوزه منطقه آزاد تفاهمنامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در آیین امضای این تفاهمنامه با اشاره به اینکه رعایت قواعد و اصول ایمنی در همه عرصه و فعالیت ها امری لازم و ضروری است گفت: آموزش و استقرار مسئولین ایمنی در کارگاهها و واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی سراسر استان نیز در این راستا توسط بازرسان کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان بطور مستمر انجام می شود.

مهرداد جهاندیده با بیان اینکه طی چند سال اخیر اقدامات خوب و موثری با همکاری برخی دستگاهها و سازمان ها به منظور کاهش حوادث ناشی از کار صورت گرفته است افزود: یکی از این اقدامات، انعقاد قرارداد با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بود که باعث کاهش 35 درصدی حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی شد.

وی ظرفیت های منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار برای انجام اقدامات پیشگیرانه و آموزش کارگران و کارفرمایان مستقر در این مکان را بسیار مهم بیان کرد و گفت: امیدواریم با انعقاد این تفاهمنامه گستره اقدامات لازم در خصوص ایمنی کارگاهها و کاهش حوادث ناشی از کار در منطقه آزاد چابهاربا سرعت بیشتری انجام شود.

گفتنیست بر اساس این تفاهمنامه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نسبت به تسهیل صدور گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکاران فعال در منطقه آزاد اقدام می کند.

همچنین مقرر شد تا طرفین در زمینه گسترش استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مورد تایید مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار، برای استفاده در کارگاهها از سوی کارفرمایان همکاری لازم را داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/

۲۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید