اخبار

فعالیت 2 هزار و 178 تعاونی در سیستان و بلوچستان

فعالیت 2 هزار و 178 تعاونی در سیستان و بلوچستان
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: دو هزار و 178 تعاونی در سیستان و بلوچستان فعال هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ اله نظر شه بخش با اشاره به اینکه از این تعداد، 117 تعاونی مرزنشین هستند افزود: مابقی در 3 گرایش خدماتی، تولیدی و توزیعی در سطح استان فعالیت می کنند.

وی در خصوص فعالیت تعاونی های مرزنشین سیستان و بلوچستان گفت: 238 هزار خانوار بالغ بر 786 هزار نفر مرزنشین در استان زیر پوشش این تعاونی ها قرار دارند.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: 21  میلیون و 593 هزار دلار صادرات غیر نفتی از ابتدای امسال تاکنون از طریق تعاونی های مرزنشین سیستان و بلوچستان انجام شده است.

شه بخش میزان واردات انجام شده توسط شرکت های تعاونی مرزنشین سیستان و بلوچستان را در این مدت 4 میلیون و 674 هزار دلار کالا مانند برنج، چای، شکر، انبه و موز بیان کرد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح روستا تعاون به منظور توانمندسازی روستاییان و ایجاد شغل با توجه به مزیت ها و قابلیت های هر منطقه گفت: 92 شرکت تعاونی در این راستا در نقاط مختلف روستایی استان تشکیل و فعالسازی شده است.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین از انجام 3 هزار و 675 مشاوره توانمندسازی و ایجاد بستر اشتغال برای کارجویان بخش تعاون سیستان و بلوچستان در طی 8 ماهه گذشته از سال جاری خبر داد.

 

انتهای پیام/

۱۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید