اخبار

راه اندازی نهضت مهارت آموزی در سیستان و بلوچستان

راه اندازی نهضت مهارت آموزی در سیستان و بلوچستان
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شعار ما راه اندازی نهضت مهارت آموزی در استان است و برای تحقق این مهم ضروری ست تا همه دستگاه ها را بسیج کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ احمد علی موهبتی افزود: برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش بهره وری نیاز به راه اندازی نهضت مهارت آموزی داریم و در این راستا تمام دستگاه ها باید برای افزایش بهره وری نیروی کار در این نهضت شرکت کنند.

وی تصریح کرد: قابلیت های مهارت آموزی در اشتغال زایی به ویژه در عرصه مشاغل خانگی، توانمندسازی نیروهای تحصیلکرده جویای کار، ایجاد شرایط لازم برای بهبود فضای کسب و کار و شناسایی و پرورش استعدادهای کارآفرین در صنوف مختلف از مهمترین مزیت های آموزشهای فنی و حرفه ای است.

استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر لزوم بروز رسانی آموزشهای مهارتی خاطر نشان کرد: آموزشهای مهارتی فنی وحرفه ای باید متناسب با نیازهای بازار کار حرکت کنند و آموزشهایی را ارائه کند که مستقیما منجر به ایجاد شغل و تخصص در افراد شود .

موهبتی بیان کرد: راه اندازی شورای مهارت آموزی در استان منجر به شناخت مزیت ها و ظرفیت های خاص هرشهرستان و برنامهریزی برای استقرار صنایع و تجهیزات مورد نیاز خواهد شد در همین راستا از مدیر کل محترم خواستار تشکیل هرچه سریعتر این شورا هستیم .

وی در ادامه گفت: در هر جامعه ای که از فرصت تربیت نیروی انسانی بهتر استفاده شود، پیشرفت و توسعه آن جامعه با سرعت بیشتری محقق می شود و از این رو لزوم فراگیری آموزش های مهارتی باید در افراد نهادینه شود.

 

 

انتهای پیام/

۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید