اخبار

شناسایی 398 نیروی کار خارجی غیر مجاز در سیستان و بلوچستان

شناسایی 398 نیروی کار خارجی غیر مجاز در سیستان و بلوچستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: طی 8 ماهه گذشته از سال جاری، 398 تبعه خارجی غیر مجاز در استان شناسایی شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: در طی این مدت 5 هزار و 921 مورد بازرسی در خصوص اشتغال اتباع بیگانه در واحدهای صنفی و کارگاهی سیستان و بلوچستان انجام شده است.

وی گفت: طی این بازرسی ها 398 تبعه خارجی غیرمجاز شناسایی و 1 میلیارد و 424 میلیون و 105 هزار و 253 ریال جریمه به کارفرمایان متخلف ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در طی این مدت 141 نیروی کار ایرانی نیز توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارفرمایان جایگزین اتباع خارجی غیر مجاز شده اند.

جهاندیده در ادامه با بیان اینکه صدور پروانه کار فقط در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به تبع آن ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها است، تاکید کرد: بر اساس ماده 120 قانون کار اتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول بکار شوند مگر اینکه دارای روادید ورود و حق کار مشخص باشند و پروانه کار دریافت کنند.

وی افزود: بر اساس قانون، داشتن گذرنامه و مدارک اقامتی دلیل موجه ای برای بکارگیری اتباع خارجی نیست.

وی تاکید کرد: توصیه این مجموعه به کارفرمایان و افرادی که می خواهند از خدمات اتباع خارجی استفاده کنند این است که قبل از بکارگیری آنان حتما از داشتن پروانه و مجوز فعالیتشان مطمئن شوند.

 

 

انتهای پیام/

۱۲ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید