اخبار

از ابتدای سال تاکنون؛

112 نیروی کار ایرانی در سیستان و بلوچستان جایگزین اتباع خارجی شدند

112 نیروی کار ایرانی در سیستان و بلوچستان جایگزین اتباع خارجی شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: 112 نیروی کار ایرانی از ابتدای سال تاکنون در این استان جایگزین اتباع خارجی غیرمجاز شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: در طی این مدت 5 هزار و 340 مورد بازرسی در خصوص اشتغال اتباع بیگانه در واحدهای صنفی سیستان و بلوچستان صورت پذیرفته است.

وی گفت: طی این بازرسی ها 286 تبعه خارجی غیرمجاز شناسایی و 1 میلیارد و 109 میلیون و 283 هزار و 108 ریال جریمه به کارفرمایان متخلف ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه با بیان اینکه صدور پروانه کار فقط در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به تبع آن ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها است، تاکید کرد: بر اساس ماده 120 قانون کار اتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول بکار شوند مگر اینکه دارای روادید ورود و حق کار مشخص باشند و پروانه کار دریافت کنند.

جهاندیده افزود: بر اساس قانون، داشتن گذرنامه و مدارک اقامتی دلیل موجه ای برای بکارگیری اتباع خارجی نیست.

وی تاکید کرد: توصیه این مجموعه به کارفرمایان و افرادی که می خواهند از خدمات اتباع خارجی استفاده کنند این است که قبل از بکارگیری آنان حتما از داشتن پروانه و مجوز فعالیتشان مطمئن شوند.

 

 

انتهای پیام/

۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید