اخبار

امضای تفاهمنامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت شهرک های صنعتی استان در زمینه ایمنی و کاهش حوادث

امضای تفاهمنامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت شهرک های صنعتی استان در زمینه ایمنی و کاهش حوادث
در راستای ارتقاء ایمنی و بهداشت کار و کاهش حوادث و بیماری های ناشی از کار در کارگاه های مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان، تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت شهرک های صنعتی استان به امضای دو طرف رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در آیین امضای این تفاهمنامه با اشاره به اینکه رعایت قواعد و اصول ایمنی در همه عرصه و فعالیت ها امری لازم و ضروری است گفت: آموزش و استقرار مسئولین ایمنی در کارگاهها و واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی سراسر استان نیز در این راستا توسط بازرسان کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان بطور مستمر انجام می شود.

مهرداد جهاندیده با بیان اینکه طی چند سال اخیر اقدامات خوب و موثری با همکاری برخی دستگاهها و سازمان ها به منظور کاهش حوادث ناشی از کار صورت گرفته است افزود: یکی از این اقدامات، انعقاد قرارداد با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بود که باعث کاهش 35 درصدی حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی شد.

وی ظرفیت های شهرک ها و نواحی صنعتی استان برای انجام اقدامات پیشگیرانه و آموزش کارگران و کارفرمایان مستقر در این مکان ها را بسیار مهم بیان کرد و گفت: گستره اجرای مفاد این تفاهمنامه به تدریج در سایر شهرستان هایی که نواحی و شهرک صنعتی دارند نیز تسری می یابد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان هم در این مراسم با تقدیر از اقدامات موثر و مطلوب اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای کاهش حوادث ناشی از کار، آمادگی تمامی واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی را برای همکاری در این زمینه اعلام کرد.

حسینعلی سارانی افزود: قطعا آگاهی بخشی به جامعه هدف بر اساس مفاد این تفاهمنامه، زمینه سالم سازی و کاهش حوادث ناشی از کار را در مکان های مدنظر فراهم می سازد.

گفتنیست بر اساس این تفاهمنامه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با همکاری مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار نسبت به برگزاری دوره های آموزش مسئولین ایمنی، کارگران و کارفرمایان بر اساس قوانین و مقررات مربوطه اقدام می کند.

همچنین شرکت شهرک های صنعتی استان با استفاده از ظرفیت های موجود نسبت به اطلاع رسانی شرح و شرایط شغلی مسئولین ایمنی و قوانین و مقررات مربوط به آن در تمامی کارگاه ها و شرکت های حوزه عملکرد اقدام می کند.

انتهای پیام/

۳ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید