اخبار

توسعه بخش کشاورزی و روستایی کشور در گرو تقویت تعاونیها

توسعه بخش کشاورزی و روستایی کشور در گرو تقویت تعاونیها
رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار باشد که توسعه بخش کشاورزی و روستایی اتفاق بیفتد تنها با توسعه تعاونیها و تقویت آنها در این حوزه ها امکان پذیر است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ احمدعلی کیخا در نشست مشترک کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و مدیران صندوق بازنشستگی کشوری که با حضور انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی برگزار شد افزود: این نشست نوید بخش همکاریهای نمایندگان مجلس با صندوق بازنشستگی و بویژه آشنایی نزدیک با مسائل مربوط به هلدینگهای کشاورزی این مجموعه است

وی گفت: در کنار وزارت جهاد کشاورزی که یکی از وزارتخانه های اصلی در توسعه کشاورزی و روستایی به شمار می رود، جایگاه وزارت تعاون در توسعه روستایی نیز بسیار با اهمیت و مهم است.

نماینده مردم شمال استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اتخاذ سیاست گذاری مناسب در حوزه روستاییان و کشاورزان مورد تاکید نمایندگان مجلس بویژه در حوزه کمیسیون کشاورزی است افزود:  در بخش بیمه اجتماعی روستاییان و کشاورزان نیاز است که سیاستهای مربوط به رفاه با همگرایی در بخشهای مختلف هماهنگ تر با سایر بخشها باشد .

کیخا همچنین در ادامه با بیان اینکه بخشی از نیروی  کار حوزه کشاورزی، نیروی کار مهاجر هستند گفت: قبلا پیش بینی می شد که بکارگیری این نیروها  باعث تغییر در مسیر تکنولوژی در کشور می شود، چراکه وقتی هزینه این نیروها پایین است کارفرما هیچوقت دنبال بکارگیری تکنولوژی سرمایه بر نخواهد رفت.

وی با تاکید بر اینکه توجه  و سیاست گذاری در این زمینه و لزوم تغییرات تکنولوژی و نیز ساماندهی نیروی کار مهاجر ضروری به نظر می رسد، ابراز امیدواری کرد تا در این بخش هم سیاست گذاری های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معطوف به موارد یاد شده باشد

 

 

انتهای پیام/

۴ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید