اخبار

همایش آموزشی با مفاهیم ایران کد در استان سیستان وبلوچستان

اداره پژوهش ،آموزش وکارآفرینی اداره کل در ساعت 9 صبح روز دوشنبه مورخ 20/4/90همایش آموزشی استانی آشنایی با مفاهیم ایران کد با حضور جمعی از مدیران دستگاههای اجرائی وبالغ بر 300 نفر از مدیران اتحادیه ها وشرکتهای تعاونی از شهرستانهای زاهدان ، زابل ، هیرمند ، زهک ، خاش وسراوان در سالن اجتماعات اداره کل تعاون استان برگزار گردید

« همایش آموزشی با مفاهیم ایران کد در استان سیستان وبلوچستان »

پیرو هماهنگی ها وتمهیدات به عمل آمده اداره پژوهش ،آموزش وکارآفرینی اداره کل در ساعت 9 صبح روز دوشنبه مورخ 20/4/90همایش آموزشی استانی آشنایی با مفاهیم ایران کد با حضور جمعی از مدیران دستگاههای اجرائی وبالغ بر 300 نفر از مدیران اتحادیه ها وشرکتهای تعاونی از شهرستانهای زاهدان ، زابل ، هیرمند ، زهک ، خاش وسراوان در سالن اجتماعات اداره کل تعاون استان برگزار گردید.

ابتدا مدیرکل تعاون استان غلام محمد طاهری ضمن خیرمقدم به مدعوین حاضر در همایش به مدیران اتحادیه ها وتعاونیها توصیه نمود از این فرصت استثنایی که بخشی از هزینه ها را تعاون بصورت تسهیلات بلاعوض اعطاء می نماید. استفاده نمایند. وی افزود تنها راه شناسایی کالا وخدمات تعاونیها به داخل وخارج از کشور داشتن کد 16 رقمی ایران کد وشناسه ملی از طریق نماینده مرکز شماره گذاری ملی کالا وخدمات استان می باشد که به شرکتها اختصاص داده خواهد شد .طاهری با اشاره به اینکه بخشی از وظایف ادارات کل تعاون به اتحادیه ها واگذار شده است افزود ضرورت تقویت اتحادیه های موجود وایجاد اتحادیه ها جدید در تمامی گرایش های مختلف الزامی می باشد.

سپس مهندس الله دادی نماینده مرکز شماره گذاری ملی کالا وخدمات در استان گفت سیستم ایران کد وشناسه ملی از سال 1385 در کشور اجرائی شده است واز اول شهریورماه سالجاری تمامی صادرات و واردات استان با شناسه ملی وایران کد انجام خواهد شد. وی خاطر نشان کرد با راه اندازی سیستم شناسایی کالاهای تولیدی از داخل وخارج از استان به بهترین نحوه ممکن انجام خواهد پذیرفت وایران کد باعث افزایش کیفیت کالا وخدمات مشتری وتولید کنندگان می شود. در ادامه آقای شهرکی رئیس اداره امور شعب بانک توسعه تعاون استان اعلام نمود. تعاونیهائیکه از این طرح استقبال نمایند کمکهای بلاعوض به آنان تعلق خواهد گرفت واز مزایای اعتباری بهره مند خواهند شد.

مهندس مجید محبی رئیس گروه تشکلهای تولیدی دفتر هماهنگی اقتصادی استان نیز به تشریح مزایای ایران کد وشناسه ملی برای کالاها وعرضه خدمات پرداخت وی گفت در سال جاری مقوله ایران کد وشناسه ملی برای کالاها شکل جدی به خود گرفته است .

سرکار خانم مهندس خوشه چین بهار نماینده دفتر تعاونیهای تولیدی وخدماتی وزارت تعاون نیز افزود ایران کد یک زبان مشترک بین عرضه کنندگان ، تولید کنندگان ومصرف کنندگان می باشد و در واقع باعث می شود که یک اسم مشترک برای موارد تجاری وتولیدمان داشته باشیم . وی گفت یکی از مزایای بزرگ این طرح جلوگیری از قاچاق کالا به کشور می باشد واشخاص که صادر کننده و وارد کننده گان وخدمات می باشند می بایست ایران کد وشناسه ملی داشته باشد . خانم خوشه چین در ادامه افزود استان سیستان وبلوچستان در این زمینه استان موفقی می باشد واستقبال تعاونیها را از این طرح را مطلوب وقابل ستایش اعلام کرد وی از تخصیص 600 میلیون ریال کمک بلاعوض اعطایی توسط وزارت متبوع جهت تعاونیهائیکه موفق به اخذ ایران کد شده اند خبر داد خانم خوشه چین اشعار نمودند تاکنون 3500 شرکت تعاونی در سطح کشور و 100 تعاونی در استان سیستان وبلوچستان موفق به اخذ مجوز ایران کد وشناسه ملی برای کالا و خدماتشان گردیده اند .

همچنین رابط استانی ایران کد آقای محمد اسماعیل حاجیان نیز از تمام تعاونیها خواست تا با ارائه مدارک به ادارات تعاون شهرستانها مقدمات استفاده از این فرصت استثنایی را فراهم نمایند. در ادامه مطالبی توسط مدرسین اعزامی از مرکز ملی شماره گذاری کالا وخدمات ایران مهندس دلشب و خانم مهندس سالاری با راه اندازی کارگاه اموزشی راهکارها ومفاهیم ایران کد را به حاضرین توضیح گردید. ودر خاتمه به مسئولین وکارشناسان مسئول همایش با اهداء لوح تقدیر شد

 

 

۲۲ تیر ۱۳۹۰ ۱۳:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید