اخبار

اختصاص 485 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به سیستان و بلوچستان

اختصاص 485 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به سیستان و بلوچستان
از 650 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار به مناطق روستایی و عشایری سیستان و بلوچستان، مرحله نخست آن با تخصیص 485 میلیارد تومان به انجام رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان در کارگروه اشتغال گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شده 650 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در 2 مرحله برای این استان اختصاص یابد که در مرحله نخست آن 485 میلیارد تومان تخصیص یافته است.
علیرضا نورا افزود: این تسهیلات یارانه دار و تلفیقی از صندوق توسعه ملی و منابع اعتباری بانک های عامل است که در مناطق مرزی با سود چهار درصد و در مناطق غیر مرزی با نرخ کارمزد 6 درصد اعطا می شود.
وی گفت: تاکنون حدود 591 میلیارد تومان طرح یعنی بیش از اعتبار تخصیصی به استان به بانک ها معرفی شده که در دست بررسی است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار افزود: از اردیبهشت امسال تاکنون حدود 200 میلیارد تومان تسهیلات جذب و مصوب بانک ها شده و حدود 100 میلیارد تومان نیز در مرحله پرداخت و امضای قرارداد است.
نورا افزود : همچنین برای جذب بهینه این تسهیلات مقرر شد بیش از 200 میلیارد تومان تسهیلات نهادهای حمایتی بهزیستی ، بنیاد شهید و کمیته امداد با اولویت توسط بانک ها پرداخت شود.
وی تاکید کرد: روند بررسی طرح ها در استان با جدیت دنبال می شود به طوری که دستگاه‌های اجرایی هم مکلف شدند تا رسیدن به نتیجه مطلوب ، همراه با متقاضی در سامانه بانک ، طرح‌ها را رصد ‌کنند.
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان هم در این نشست گفت: تاکنون 10 هزار و 892 طرح با اعتباری بیش از 798 میلیارد تومان به بانک های عامل برای اجرای طرح اشتغال روستایی ارسال شد.
مهرداد جهاندیده افزود: از این میزان طرح ارسالی به بانک، 955 طرح با اعتباری بیش از 85 میلیارد تومان به صاحبان مشاغل و متقاضیان پرداخت شده است

 

 

انتهای پیام/

 

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید