اخبار

ایجاد اشتغال برای بیش از 8 هزار نفر در شرکت های تعاونی چابهار

ایجاد اشتغال برای بیش از 8 هزار نفر در شرکت های تعاونی چابهار
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 478 شرکت تعاونی در این شهرستان فعال هستند که تا کنون زمینه اشتغال هشت هزار و 119 نفر را فراهم کرده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ عبدالله امیریان افزود: تعاونی ‌های تشکیل شده در چابهار در زمینه مسکن، صیادی، مرزنشینان، مصرف، کشاورزی و پرورش میگو فعالیت می کنند.


رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی چابهار با بیان اینکه 29 هزار و 640 نفر در 478 تعاونی چابهار عضویت دارند، خاطرنشان کرد: سرمایه این تعاونی ها مجموعا 172 میلیارد و 35 میلیون ریال برآورد شده است.


امیریان تشکیل تعاونی توسعه و عمران، تشکیل تعاونی توسعه تعاون روستایی، ایجاد راهکار برای فعال کردن تعاونی های غیر فعال و تشکیل تعاونی تامین نیاز تولید کنندگان را از جمله برنامه های مهم اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار عنوان کرد.


وی همچنین نصف شدن سهمیه هر نفر از مرزنشینان، بالا بودن هزینه مالیاتی و مشکلات گمرکی را از جمله مهمترین مشکلات تعاونی های چابهار عنوان کرد و گفت: پیش از این تعاونی ها از عوارض معاف بودند ولی هم اینک 30 درصد باید عوارض پرداخت کنند.

 

انتهای پیام/

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۷:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید