اخبار

37 هزار روستایی در سیستان و بلوچستان بیمه شدند

37 هزار روستایی در سیستان و بلوچستان بیمه شدند
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: تاکنون 37 هزار نفر روستایی در سیستان و بلوچستان از بیمه بهره مند شده اند اما جمعیت مشمول در این استان را می توان به 350 هزار نفر افزایش داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ محمدرضا واعظ مهدوی در نشست شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برای بیمه عشایر و روستاییان هیچ محدودیتی در این استان نداریم و از روستاییان دعوت می کنیم تا از امکاناتی که دولت برای بیمه آنها فراهم کرده استفاده کنند.
وی افزود: دولت 2 برابر حق بیمه روستاییان را می پردازد و آنان فقط با پرداخت یک سوم حق بیمه یعنی ماهیانه 20 هزار تومان و سالیانه 240 هزار تومان می توانند از خدمات بیمه برخوردار شوند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: یک میلیون و 670 هزار نفر در کل کشور تا کنون زیر پوشش بیمه قرار گرفته اند.
واعظ مهدوی ادامه داد: نسبت بیمه شدگان در کشور از سیستان و بلوچستان بیشتر است که امیدواریم استفاده از بیمه عشایر و روستاییان با استقبال بیشتر مشمولان در این استان گسترش یابد.
وی اظهار داشت: سیاست های حمایتی دیگری را هم برای گسترش بیمه های اجتماعی در سیستان و بلوچستان پیگیری خواهیم کرد.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور تصریح کرد: تمامی اقداماتی که به حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی مربوط است در شورای استانی هماهنگی دستگاههای تابعه این وزارتخانه بررسی و پیگیری می شود.
واعظ مهدوی گفت: تامین اجتماعی، بهزیستی، بانک توسعه تعاون، بانک رفاه، صندوق کارآفرینی امید، صندوق بیمه عشایر و روستاییان و تمامی واحدهای مربوط به تعاون باید در این شورا وظایف خود را به درستی و کامل انجام دهند.

انتهای پیام/

 

 

۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید