اخبار

بیش از 180 کارگر خارجی فاقد پروانه کار در سیستان و بلوچستان شناسایی شدند

بیش از 180 کارگر خارجی فاقد پروانه کار در سیستان و بلوچستان شناسایی شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: 182 کارگر خارجی فاقد پروانه کار در 4 ماهه اول سال جاری در بازرسی‌های صورت گرفته از واحدهای کارگری، صنعتی و خدماتی استان شناسایی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده افزود: بازرسان این اداره‌ کل در 4 ماهه اول سال 97، 3 هزار و 384 مورد  بازرسی از واحدهای کارگری، صنعتی و خدماتی استان انجام دادند که در پی آن، 182 کارگر خارجی فاقد پروانه کار شناسایی و برخورد قانونی لازم با این افراد و کارفرمایانشان صورت گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: با توجه به اینکه بعد از شناسایی اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه در استان، در مرحله نخست رویکرد این مجموعه جایگزینی نیروی کار ایرانی است، در این مدت 58 نیروی کار ایرانی جایگزین نیروی کار غیرمجاز بیگانه در استان شدند.

جهاندیده افزود: حدود 629 میلیون و 677 هزار و 959 ریال جریمه در زمینه استفاده غیرمجاز از اتباع بیگانه برای کارفرمایان متخلف در سطح استان صادر شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  تصریح کرد: بر اساس ماده 120 قانون کار، بکارگیری اتباع خارجی فاقد پروانه کار توسط کارفرمایان، کارگاه‌ها، نهادها، ادارات و صنوف ممنوع است.

جهاندیده با بیان اینکه در صورت بکارگیری اتباع فاقد پروانه کار کارفرمایان در مرحله نخست به ازای هر روز اشتغال، به یک میلیون و852 هزار و 115  ریال جریمه محکوم می‌شوند گفت: این میزان جریمه در صورت تکرار تخلف، دو برابر خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

۷ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید