اخبار

رتبه برتر سیستان و بلوچستان در حمایت از مشاغل

رتبه برتر سیستان و بلوچستان در حمایت از مشاغل
سیستان و بلوچستان در حمایت از مشاغل در کشور رتبه برتر را داراست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زاهدان گفت: سیستان و بلوچستان در حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اقدامات موثری را انجام داده که موجب شده است رتبه برتر کشور را کسب کند.

یاوری افزود: در کشور 220 هزار نفر از کارگران که بدون اراده شخصی، کار خود را از دست داده اند، مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند که فقط 800 نفر از آنان در سیستان و بلوچستان هستند.

وی با اشاره به اینکه بیمه بیکاری قانونی حمایتی است اظهار داشت: بیمه بیکاری برای کارگران مجرد حداقل شش ماه و برای کارگران متاهل حداقل 12 ماه است.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که سال گذشته از 2 هزار بنگاه اقتصادی کشور که مشکل اقتصادی داشتند حمایت شد، افزود: امسال هم 1400 بنگاه اقتصادی در کشور مشخص شده است تا برای حل مشکلات آنان تلاش شود.

معاون روبط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان هم در خصوص حمایت از مشاغل در این استان گفت: در سیستان و بلوچستان به ازای هر 258 نفر، یک نفر مقرری بیمه بیکاری دریافت می کند در حالی که میانگین کشوری یک نفر به ازای هر 90 نفر است.

آذرنگ افزود: برای حمایت از برخی بنگاه های اقتصادی از جمله، کارخانه آرد ایرانشهر، لوله سازی زاهدان و کارخانه بافت بلوچ، تخفیفات بدهی، تسهیلات و بخشودگی بانکی در نظر گرفته شده است.

 

انتهای پیام/

۶ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید