اخبار

بازنشستگان نمونه تقدیر می شوند/ ۳۱ مرداد آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار

بازنشستگان نمونه تقدیر می شوند/ ۳۱ مرداد آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار
مدیرکل فرهنگی و امور اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: از بازنشستگان نمونه کشوری ۱۵ شهریورماه سال جاری همزمان با ۲۵ ذی الحجه و برگزاری سیزدهمین دوره بزرگداشت «روز خانواده و تکریم بازنشستگان» تقدیر می شود.‏

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، زهرا زاده غلام ‏افزود: بازنشستگان کشوری علاقه مند می ‏توانند با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir و در لینک «بانک اطلاعات نخبگان» ثبت ‏نام کرده و مستندات لازم را در مهلت مقرر ارائه کنند.
زاده غلام تصریح کرد: مهلت ثبت نام و ارسال مستندات و مدارک لازم از سوی بازنشستگان کشوری علاقه مند تا ۳۱ مردادماه سال جاری است و این تاریخ به هیچ عنوان قابل ‏تمدید نخواهد بود.

دبیر سیزدهمین مراسم بزرگداشت روز خانواده و تکریم از بازنشستگان، اظهار داشت: انتخاب بازنشستگان نخبه در هر استان کشور در شش محور «علوم، آموزش و پژوهش»، «فرهنگ و هنر»، «کارآفرینی و ایجاد اشتغال»، «فعالیت‌های اجتماعی و عام المنفعه»، «فعالیت‌های ورزشی و تندرستی» و «ایثار و فداکاری» خواهد بود و در هر محور یک نفر با رأی کمیته داوران انتخاب و مورد تقدیر قرار می گیرد.

زاده غلام با بیان اینکه مهمترین هدف فراخوان انتخاب بازنشستگان نمونه، شناسایی بازنشستگان نخبه، افزایش انگیزه و ترغیب بازنشستگان به ایجاد خلاقیت ،کارآفرینی و حضور موثر و پویا در جامعه است، اظهار داشت: ‏بازنشستگان باید آثار یا فعالیت های مورد نظر در هر محور انتخابی را که پس از دوران بازنشستگی انجام داده یا خلق کرده اند، در بانک اطلاعات نخبگان ثبت کنند.

وی افزود: کمیته داوران براساس مدارک و مستندات ارسال شده و پس از بررسی موارد مطرح شده، در هر استان شش نفر و در ابعاد ملی نیز شش نفر را به عنوان بازنشستگان نمونه معرفی خواهد کرد که در مراسم بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان، مورد تقدیر قرار می گیرند.

زاده غلام یادآور شد: در تلاش هستیم تا در تهران این مراسم با حضور یکی از مقامات ارشد کشوری به ویژه شخص رئیس جمهوری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شود. در استان ها نیز با حضور مقامات ارشد آن استان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: بازنشستگان نخبه و برگزیده ای که در سنوات گذشته به عنوان بازنشسته نخبه مورد تقدیر قرار گرفتند نیز به شرط انجام فعالیت یا خلق آثار جدید در این مدت می توانند برای ثبت نام و شرکت در این جشنواره اقدام کنند.

مدیرکل فرهنگی و امور اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اعضای کمیته استانی برگزاری مراسم ۲۵ ذی الحجه، گفت: در این کمیته، یکی از معاونین استاندار (رئیس)، مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل ورزش و جوانان، رئیس شورای موقت کانون های بازنشستگی استان و تعدادی از بازنشستگان نخبه استانی عضو هستند.

سیزدهمین دوره بزرگداشت «روز خانواده و تکریم بازنشستگان» با هدف ارج نهادن به سال ها تلاش صادقانه و تجارب ارزشمند بازنشستگان کشوری و پاسداشت حرمت بزرگان و سالمندان در خانواده و اجتماع، از سوی صندوق بازنشستگی کشوری ۱۵ شهریورماه ۹۷ به صورت همزمان در تهران و مراکز استان های کشور برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

۲ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید