اخبار

سیستان و بلوچستان بیشترین اعضای تعاونی های مرزنشین را دارد

سیستان و بلوچستان بیشترین اعضای تعاونی های مرزنشین را دارد
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سیستان و بلوچستان با داشتن یک میلیون و 300 هزار نفرعضو، بیشترین اعضای اتحادیه تعاونی های مرزنشینان کشور را دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ سید حمید کلانتری در گفتگوی اختصاصی با ایرنا در زاهدان افزود: 114 تعاونی مرزنشینان این استان باید با استفاده از ظرفیت خود اجرای یک سری از کارها را از دولت بگیرند.
وی تاکید کرد: این تعاونی ها باید به عنوان کانون تحول و توسعه در مسیر افزایش رفاه مردم، کاهش فقر و افزایش اشتغال حرکت کنند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: 650 میلیارد تومان وام ارزان قیمت با نرخ چهار تا 6 درصد در زمینه اشتغال روستاییان سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: تعاونی های سیستان و بلوچستان می توانند با ارائه طرح های موفق مانند ساخت واحدهای گلخانه ای، کارگاه های تولید، عرضه و فروش صنایع دستی و پرورش ماهی و میگو بر اساس ظرفیت هر شهرستان بهترین استفاده را از این اعتبار برای از بین بردن فقر، بیکاری و قاچاق داشته باشند.
کلانتری با تاکید بر اینکه دولت نگاه ویژه به درآمدهای مالیاتی تعاونی های مرزنشینان سیستان و بلوچستان ندارد از تعاونی های مرزنشین این استان خواست از طریق مجلس برای اصلاح قانون با هدف کاهش مالیات های این بخش اقدام کنند.
به گفته وی تعاونی های دهیاری سیستان و بلوچستان نیز می توانند با هدف مدیریت و توسعه روستاهای زیرپوشش وظایفی در بخش های آب و فاضلاب و مسکن روستایی، حمل و نقل و دفع زباله را بر اساس قانون از دولت درخواست کنند.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با توجه به تحریم های موجود در بحث صادرات تعاونی های مرزنشین سال گذشته شاهد کاهش بوده ایم که تلاش داریم در سالجاری با ارائه برنامه های مناسب این روند افزایش یابد.
کلانتری افزود: از مسئولان مربوطه درخواست داریم برای افزایش تعاملات مرزی در سیستان و بلوچستان زمینه ملاقات های رسمی تعاونی های مرزنشین این استان با کشورهای افغانستان و پاکستان را فراهم کنند.
وی خاطرنشان کرد:  12 هزار میلیارد تومان به طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری کشور تخصص داده شده که از این میزان اعتبار، بیش از 650 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به روستاهای مرزی و محروم سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.
کلانتری افزود: چهار بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و پست بانک، این میزان اعتبار را در اختیار افرادی قرار می دهند که طرح هایی برای ایجاد اشتغال، فعال شدن واحدهای تولیدی و ایجاد واحدهای تولیدی جدید دارند.

انتهای پیام/

۲۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید