اخبار

1200 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی ها اختصاص یافته است

1200 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی ها اختصاص یافته است
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس پیش بینی ها 10 تا 15 درصد از تسهیلات 12 هزار میلیارد تومانی اشتغال روستایی معادل هزار و 200 میلیارد تومان در اختیار تعاونی ها قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ سید حمید کلانتری در نشست با تعاونگران سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تاکنون سه هزار تعاونی در سراسر کشور برای استفاده از تسهیلات 12 هزار میلیارد تومانی اشتغال روستایی درخواست داده اند.
وی افزود: طرح های ارائه شده توسط این سه هزار تعاونی در مرحله بررسی در کارگروه ها و بانک های عامل برای تصویب قرار دارد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: استفاده تعاونی ها از تسهیلات اشتغال روستایی یکی از اولویت های این بخش است.
کلانتری گفت: تعاونی ها می توانند در حوزه رشد تولید داخلی و اشتغال همراه با کاهش فقر نقش موثری داشته باشند.

**
سه هزار تعاونی فعال در کشور وجود دارد


به گفته وی سه هزار تعاونی فعال در کشور وجود دارد که هرکدام می توانند در محله، روستا و شهر خودشان نقش موثری را در بهبود وضعیت اقتصادی و اشتغال ایفا کنند.
کلانتری اظهار داشت: نزدیک به 400 تعاونی مرزنشین با حدود یک میلیون و 700 هزار عضو در کشور فعال هستند که یک میلیون و 300 هزار نفر از این اعضا در سیستان و بلوچستان سکونت دارد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: 12 هزار میلیارد تومان به طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری کشور تخصیص داده شده که از این میزان اعتبار، بیش از 650 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به روستاهای مرزی و محروم سیستان و بلوچستان اختصاص یافته که تعاونی های مرزنشین این استان با ارائه طرح های مناسب می توانند بهترین بهره را از این تسهیلات ببرند.
کلانتری تصریح کرد: همچنین 800 تعاونی دهیاری در کشور وجود دارد که 18 هزار روستا را تحت پوشش قرار می دهند که می توان از این ظرفیت برای بحث توسعه روستاها با مشارکت مردم، شوراها و دهیاری ها بهره گرفت.

 

انتهای پیام/

۲۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید