اخبار

24 مرکز مهارت آموزی فنی وحرفه ای درسیستان و بلوچستان فعال است

24 مرکز مهارت آموزی فنی وحرفه ای درسیستان و بلوچستان فعال است
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: این مجموعه با داشتن 24 مرکز مهارت آموزی فعال در سراسر استان، این فرهنگ را به عنوان یکی از ابزار‌های مورد نیاز برای توسعه اشتغال در سطح جامعه ترویج می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده اظهار داشت: سازمان فنی و حرفه ای متولی اشتغال در سطح کلان نیست اما می تواند ظرفیت های زیادی را برای توسعه اشتغال ایجاد کند.

وی افزود: توانمندسازی زنان و آسیب دیدگان اجتماعی از طریق آموزش های مهارتی و ترویج این آموزش ها در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته راهبردی برای تحقق عدالت اجتماعی است.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان از ارائه چهار میلیون و 249 هزار و 653 نفر ساعت آموزش های مهارتی در بخش دولتی در سال 96 خبر داد و تصریح کرد: این آموزش ها در خوشه های صنعت، فرهنگ و هنر، خدمات، کشاورزی و فناوری راهبردی در بخش دولتی به متقاضیان ارائه شده است. 

جهاندیده افزود: 2 میلیون و 45 هزار و 294 نفر ساعت از این آموزش ها برای بانوان و 2 میلیون و62 هزار و 957 نفر ساعت آن برای آقایان و بیش از 141 هزار نفر ساعت آن به طور مشترک ارائه شده است. 

وی اظهار داشت: بیشترین فراوانی متقاضیان این مدت سیستان و بلوچستان در رشته های لوله کشی گاز خانگی و تجاری، بازاریابی، کارآفرینی، خیاط لباس سنتی بلوچی و مانتو دوزی بوده است. 

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه سیستان و بلوچستان گفت: این اداره کل در سه ماهه امسال 876 هزار و 840 نفر ساعت آموزش معادل 6 هزار و 943 نفر دوره آموزشی به متقاضیان ارائه داده است.

 

انتهای پیام/

۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید