اخبار

ثبت حدود 4 هزار طرح اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر در سیستان و بلوچستان

ثبت حدود 4 هزار طرح اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر در سیستان و بلوچستان
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: در این استان از زمان فعال شدن سامانه کارا تاکنون، صاحبان سه هزار و 954 طرح اشتغال روستایی و فراگیر برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: از این تعداد بیش از 3 هزار و 678 طرح در بحث اشتغال روستایی و 276 طرح هم در زمینه اشتغال فراگیر ثبت نام کرده اند.
وی عمده رسته های ثبت شده در این طرح ها را در بخش های صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد.

جهاندیده با تاکید بر تسریع فرایند بررسی طرح ها و معرفی آنها به بانک برای دریافت تسهیلات گفت: صاحبان طرح‌های اشتغال زا می‌توانند با توجه به فرصت محدود باقی مانده، با مراجعه به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir   طرح خود را ثبت و از تسهیلاتی که در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت استفاده کنند.
دبیر کارگروه اشتغال استان افزود: پرداخت تسهیلات بستگی به نوع و نحوه‌ی اجرای طرح دارد و طرح‌هایی که توجیه اقتصادی و اشتغالزایی بالاتری داشته باشند از تسهیلات بیشتری بهره‌مند خواهند شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطر نشان کرد: سود این تسهیلات با نرخ ۴ درصد برای مناطق روستایی و عشایری مرزی، با نرخ ۶ درصد برای مناطق روستایی و عشایری غیر مرزی و نرخ ۱۰ درصد برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت تعیین شده است و جذب حداکثری تسهیلات تخصیص یافته به سیستان و بلوچستان می تواند بعنوان یک فرصت مناسب برای کاهش آلام مردم رنج دیده استان از خشکسالی ها و مشکلات اقتصادی باشد.

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۲۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید