اخبار

سهم اعتبارات اشتغال روستایی سیستان و بلوچستان باید با تلاش مستمر جذب شود

سهم اعتبارات اشتغال روستایی سیستان و بلوچستان باید با تلاش مستمر جذب شود
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: اعتبارات اشتغالزایی سهم این استان باید با تلاش جدی و مستمر مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی هر چه سریعتر جذب شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ علیرضا نورا در نشست کمیته تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری خاش و ستاد تسهیل طرحهای استان افزود: بر حسب دستور ریاست جمهوری رقم تسهیلات 6 هزار میلیارد تومانی در کشور باید تا پایان تیرماه جذب شود به همین سبب عملکرد مسئولان در استان سیستان و بلوچستان باید موفق تر باشد تا در این استان مشکل دار و دارای شرایط بحرانی خشکسالی و مرزی و بیکاری کارهای خوبی پیگیری و به مرحله اجرا در آید.
وی بیان کرد: دولت نگاه ویژه ای به سیستان بلوچستان دارد که ضروری است هر هفته مصوبات کمیته فنی مورد ارزیابی قرار گیرد و مدیر کل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری بر این موضوع نظارت خواهد داشت.
وی اظهار داشت: در حوزه عملکردی و تلاش برای حل مشکلات مردم در سراسر استان با هیچ فردی تعارف نداریم.
نورا تصریح کرد: دریافت تسهیلات در این استان باید تسهیل شود و از سهمیه 650 میلیارد تومان تسهیلات صندوق توسعه ملی باید شاهد عملکرد موفق ادارات و بانکها باشیم و ارتقاء عملکرد در جذب این تسهیلات مورد انتظاراست.

وی افزود:  در بخش پرداخت تسهیلات به روستائیان باید طرحهای ضربتی اجرا شود و برای محقق شدن این امر بسیج امکانات و بهره گرفتن از توان همه مدیران و کارشناسان لازم است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: اولویت و توجه مهم دولت و شخص استاندار سیستان و بلوچستان تلاش برای رفع مشکلات حوزه آب و حمایت از تولیدات داخلی و کمک به حوزه اشتغال و سرمایه گذاری است.
در این نشست همچنین مقرر شد؛ کمیته های فنی و تخصصی هر هفته تشکیل و مشکلات طرحها در استان مورد بررسی قرار گیرد و سرعت و دقت و کیفیت در کارها و فراهم شدن فرصت و زمینه برای پرداخت تسهیلات و اجرای طرحها نیز نباید فراموش شود.
تمام طرحهای تحت پوشش اصناف قبل از اینکه تسهیلات دریافت کنند باید جواز فعالیت آنها صادر شود و نیز به مشکلات متقاضیانی که قبلا تسهیلات دریافت کرده و مشکل بانکی ندارند با تلاش استان از سوی مقامهای بالادستی کشور رسیدگی شود.
در این نشست با تاکید بر اینکه رسیدگی به مشکلات روستائیان از اولویت های مهم دولت بوده و سخت گیری در اخذ ضمانت ها و تسهیل در کارها نباید باشد، اعلام شد: عدم مراجعه متقاضیان و نداشتن تضمین و طرح توجیهی، وجود کسب و کارهای خرد به دلیل نداشتن تائیدیه و عدم تسهیل در امور از سوی ادارات از مشکلات عمده بانکها در مسیر ارائه تسهیلات است که در این راستا تشکیل صندوق تضمین استانی و ضمانت زنجیره ای یارانه ای برای اجرای طرحهای کوچک و برقراری تعامل میان بانکها و ادارات و رفع مشکلات در مسیر پرداخت تسهیلات دارای بهره یا کارمزد بانکی برای افرادی که راغب دریافت و عدم دریافت تسهیلات هستند، و نیز اهمیت توجه به مباحث زیست محیطی و توجه به مشکلات دامداران و تامین علوفه دامی و اجرای طرحهای آبخیزداری برای کاهش مشکلات خشکسالیهای متوالی و رفع مشکلات مرزی عاملی تاثیرگذار برای حل مشکلات مردم خواهد بود.

 

انتهای پیام/

 

۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید