اخبار

15 درصد تعاونی‌های سیستان و بلوچستان را بانوان تشکیل داده اند

15 درصد تعاونی‌های سیستان و بلوچستان را بانوان تشکیل داده اند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: 2 هزار و 121 تعاونی فعال در استان وجود دارد که 15 درصد آن را بانوان تشکیل داده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده با بیان این مطلب افزود: با توجه به این آمار، تعداد تعاونی های تشکیل شده توسط بانوان در استان، 326 تعاونی است.

وی افزود: بر حسب نوع فعالیت تعاونی های فعال بانوان، در حال حاضر نزدیک  به 187 تعاونی در بخش تولیدی، 4 تعاونی در بخش توزیعی و 50تعاونی در بخش خدمات مشغول فعالیت هستند.

جهاندیده با اشاره به اینکه تعاوینهای فعال زنان استان در10 گرایش ( خدمات ، حمل ونقل ، تامین نیاز تولید کنندگان، فرش دستباف ، تامین نیاز صنوف خدماتی ، چند منظوره ، صنعتی ، عمران ، تامین نیاز مصرف کنندگان ، مسکن ) فعالیت می کنند گفت: بیشترین تعداد اشتغال بانوان در  گرایش صنعتی و رشته صنایع دستی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه زنان به عنوان ظرفیت بزرگ اجتماعی، تقاضای بیشتری برای حضور و مشارکت در فعالیتهای اقتصادی دارند افزود: تشویق و حمایت از تشکیل شرکتها و اتحادیه های تعاونی بانوان، آموزش مهارت شغلی زنان و تعاونیهای بانوان از طریق برگزاری کارگاههای آموزشی نظیر دوره مهارت ایجاد اشتغال در تعاونیهای بانوان، مهارتهای تعاونیهای مشاغل خانگی برای مدیران عامل، هیات مدیره و اعضاء را از جمله برنامه های این اداره کل برای حمایت، توسعه و آموزش بانوان در حوزه تعاونی ها است.

 

 

 

انتهای پیام/

 

۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید