اخبار

ربیعی:

طرح توسعه پتروشیمی خراسان اجرایی می شود

طرح توسعه پتروشیمی خراسان اجرایی می شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای اجرای طرح توسعه پتروشیمی خراسان در بجنورد، بر لزوم اجرای آن تاکید کرد و گفت: این طرح به طور قطع عملیاتی می شود.

علی ربیعی روز جمعه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهار داشت: برای تاخیر ایجاد شده در عملیاتی شدن و اجرای طرحی که به عنوان طرح توسعه پتروشیمی به دست خودم کلنگ خورد، متاسف و ناراحت هستم البته اجرای این طرح مورد درخواست من است و برای ادامه، باید شرکت جدید ایجاد شود.
وی افزود: این طرح در زمان کلنگ زنی هم، مخالفان زیاد داشت و حتی افرادی درون وزارتخانه با آن مخالف بودند اما طرح کلنگ خورد و اکنون در صورتی که سهامدارن با روی کار آمدن شرکت جدید، پای کار بودند یا نبودند، طرح توسعه باید اجرایی شود.
وی گفت: پیگیری های لازم برای تامین خوراک گاز این طرح نیز از وزارت نفت انجام می شود.

 ۴۰۰ هزار بیکار در روستاها
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به حمایت های دولت از ایجاد و توسعه اشتغال گفت: اکنون ۴۰۰ هزار بیکار در روستاهای سطح کشور وجود دارد که اشتغالزایی برای ۲۰ هزار نفر از این تعداد، هدفگذاری شده است.
ربیعی گفت: هدف ما تنها پرداخت تسهلات نیست بلکه رویکرد باید ایجاد زنجیره و کمک به بازار باشد.
وی اظهار داشت: برای اجرای طرح های اشتغال فراگیر 200 هزار میلیارد ریال اعتبار منظور شده است که این اعتبار تسهیلاتی گامی موثر برای توسعه اشتغال است.
وی خاطرنشان کرد: سهم استان از این رقم 200 میلیارد ریال است البته در صورت موفقیت در جذب، این میزان افزایش می یابد.

*
مهاجر فرست بودن به معنای توسعه نیافتگی نیست
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به گلایه های رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه این استان مهاجر فرست شده است گفت: این موضوع صرفا به علت مسائل اقتصادی نبوده و به این معنا نیست که توسعه ای نبوده بلکه علل مختلفی در آن تاثیر دارد.
ربیعی درباره کاهش شمار کارفرمایان در سطح کشور گفت: کشور در هفت، هشت سال گذشته با رکود شدید اقتصاد روبه رو بود که آثار رکود در سه سال خودنمایی می کند و اکنون نسبت کارآفرینی و کارفرمایی به شاغلان بیش از 3 درصد است.
وی با تاکید بر اینکه باید برای توسعه اشتغال و رفع مشکلات، گره های کوچک باز شوند گفت: هر چند طرح ها و پروژه های بزرگ در ایجاد اشتغال موثر است اما باید توجه داشت که پروژه های کوچک می تواند زمینه اشتغال گسترده را فراهم کند و طرح های بزرگ به تنهایی نمی تواند اهداف توسعه را محقق کند.

خراسان شمالی نیازمند کانون توسعه
ربیعی در بخش دیگر سخنان خود وجود کانون توسعه را از ملزومات توسعه عنوان کرد و گفت: این استان برای توسعه یک کانون نیاز دارد، کانونی که با مدارا توسعه را دنبال کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هیچ استانی بدون کانون توسعه رشد نیافته است گفت: این استان ظرفیت های فراوان دارد و از نمایندگان درخواست می کنم که در کنار استاندار از این ظرفیت ها استفاده کنند.
پیگیری برای ایجاد مرکز توانبخشی، ایجاد درمانگاه، ارتقای خدمات اورژانس اجتماعی، افزایش سهم بیمه قالیبافان و کمک به آسیب دیدگان از سیلاب چند روز گذشته از قول های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این سفر بود.


انتهای پیام /

 

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید