اخبار

تسهیلات ویژه برای شرکتهای تعاونی روستاهای مرزی پرداخت می شود

تسهیلات ویژه برای شرکتهای تعاونی روستاهای مرزی پرداخت می شود
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: برای تشکیل شرکت های تعاونی در روستاهای مرزی کشور وام بدون کارمزد اختصاص داده می شود که سهم سیستان و بلوچستان در این رابطه 180 میلیارد ریال است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛  سید ابوالفضل رضوی در کارگروه تخصصی اشتغال استان افزود: متقاضیانی که خواستارایجاد اشتغال به طور انفرادی هستند نیز می توانند از تسهیلات با بازپرداخت چهار درصد بهره مند شوند.
وی گفت: از محل قانون اشتغال پایدار روستایی 6 هزار و 500 میلیارد ریال (650 میلیارد تومان) تسهیلات برای اشتغال روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.
رضوی تصریح کرد: این تسهیلات از طریق بانک های عامل به متقاضیان اجرای طرح های اشتغالزا پرداخت می شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: کارمزد این تسهیلات برای روستاهای مرزی چهار درصد و برای روستاهای غیرمرزی و مناطق عشایری 6 درصد است.
رضوی افزود: تسهیلات اشتغالزایی روستایی به همه طرح های اشتغال پایدار و دارای افزایش درآمد که روستاییان توان پرداخت اقساط آن را دارند در حوزه های مختلف مانند گردشگری، صنایع دستی، صنایع فرآوری، صنایع تبدیلی، گلخانه ‌ای و دامپروری های صنعتی تعلق می گیرد.
وی اظهار داشت: سرعت بخشیدن به روند جذب کامل این اعتبارات نیازمند اطلاع رسانی به موقع است.
رضوی افزود: بانک های عامل باید با اعزام کارشناس اقدامات لازم برای ارزش گذاری زمین و امکانات روستاییان را انجام دهند تا تضمین لازم برای واگذاری تسهیلات و سهم آورده متقاضیان با سهولت بیشتری انجام شود.

 

انتهای پیام/

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید