اخبار

در سال 96؛

292 نیروی کار ایرانی در سیستان و بلوچستان جایگزین اتباع خارجی شدند

292 نیروی کار ایرانی در سیستان و بلوچستان جایگزین اتباع خارجی شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: 292 نیروی کار ایرانی سال 96 در این استان جایگزین اتباع خارجی غیرمجاز شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: سال گذشته 11 هزار و 140 مورد بازرسی در خصوص اشتغال اتباع بیگانه در واحدهای صنفی سیستان و بلوچستان انجام شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 110 تبعه خارجی به طور عمده پزشکان متخصص و افراد دارای همسر ایرانی در سیستان و بلوچستان دارای پروانه کار هستند تاکید کرد: صدور پروانه کار فقط در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و بر اساس ماده 120 قانون کار، اتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول بکار شوند مگر اینکه دارای روادید ورود و حق کار مشخص باشند و پروانه کار دریافت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه برخی از مردم فکر می کنند افراد دارای گذرنامه و مدارک اقامتی می توانند در کشور مشغول بکار شوند در حالی که بر اساس قانون، داشتن گذرنامه و مدارک اقامتی دلیل موجه ای برای بکارگیری اتباع خارجی نیست.

جهاندیده تاکید کرد: توصیه این مجموعه به کارفرمایان و افرادی که می خواهند از خدمات اتباع خارجی استفاده کنند این است که قبل از بکارگیری آنان حتما از داشتن پروانه و مجوز فعالیتشان مطمئن شوند.

 

 

انتهای پیام/

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید