اخبار

193 هزار کارگر بیمه شده در سیستان و بلوچستان

193 هزار کارگر بیمه شده در سیستان و بلوچستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: 193 هزار کارگر در این استان بیمه شده اصلی تامین اجتماعی هستند که با افراد تحت تکفل این آمار به 700 هزار نفر می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: بیش از 240 هزار نفر جمعیت کارگری سیستان و بلوچستان را تشکیل می دهند که در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: در سال گذشته ۳ هزار دادخواست در مراجع حل اختلاف ثبت شده از این تعداد درخواست ۲ هزار و ۵۷۰ رأی صادر شده است که خوشبختانه حضور توام با احساس مسئولیت تشکل های کارگری در کنار مراجع حل اختلاف منجر به کاهش ۶ درصدی میزان شکایت وارده درسال ۹۶ به نسبت مشابه در سال ۹۵ و سازش ۳۰ درصدی آرا در مراجع حل اختلاف شده است.

جهاندیده بیمه سازمان تامین اجتماعی کارگران توسط کارفرمایان را اجباری اعلام کرد و گفت: کارفرمایان به استناد ماده ۱۴۸ قانون کار موظفند کارگران خود را نزد سازمان تامین اجتماعی بیمه کنند چنانچه نیروی به کار گرفته شده از بیمه تأمین اجتماعی برخوردار نباشد می‌تواند به هیئت حل اختلاف و سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنند تا کارفرما مکلف شود لیست بیمه افراد را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: مسئله مهم در اداره تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی حفظ عزت و کرامت و شأن نیروی کار است و تاکنون هرگونه مراجعه و شکایتی که مطرح شده است در چارچوب قانون کار رسیدگی شده است.

 

انتهای پیام/

 

 

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید