اخبار

در سال گذشته صورت گرفت؛

ارائه بیش از 573 هزار نفر ساعت آموزش های مهارت در سکونتگاه‌های غیررسمی سیستان و بلوچستان

ارائه بیش از 573 هزار نفر ساعت آموزش های مهارت در سکونتگاه‌های غیررسمی سیستان و بلوچستان
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان از ارائه 573 هزار و 40 نفر ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای به ساکنان حاشیه شهر سیستان و بلوچستان در طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: این تعداد نفر ساعت آموزش معادل 3هزار و633 نفر دوره آموزشی است که با هدف مهارت آموزی برای ایجاد اشتغال پایدار در بین ساکنان این مناطق ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه تعهدات آموزشی ما در حاشیه شهر بالغ بر 400 هزار نفر ساعت بوده است که با همت مربیان در این مناطق از میزان تعهد فراتر رفته ایم گفت: ازمجموع 3هزار و633نفر دوره آموزشی، 3 هزار و 387 نفر را خانم ها و 246 نفر آن را آقایان تشکیل دادند.

جهاندیده با اشاره به رشته‌ها و حرفه‌های آموزش داده شده در حاشیه شهر خاطرنشان کرد: تراش سنگهای قیمتی، تهیه ترشی و شوری، فرآوری و بسته بندی دمنوش های طبیعی و خشک کردن و بسته بندی میوه و سبزی از جمله رشته‌های بازار محور و زود بازده در این مناطق است.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: توانمند سازی و ایجاد امکانات در روستاها یکی از عوامل تاثیرگذار در جلوگیری از مهاجرت به شهرها است که پیش از این به دلیل عدم وجود سند راهبردی به این موضوع به جد پرداخته نشده بود.

جهاندیده بهبود شاخص‌های زندگی در مناطق حاشیه ای را منوط به توانمندسازی مهارتی ساکنان این مناطق دانست و افزود: برای حل مشکلات ساکنان سکونتگاه های غیررسمی ضرورت دارد اشتغال را در اولویت قرار داده و پس از مهارت آموزی و توانمند سازی به سمت بازاریابی برای فروش محصولات تولیدی آنها گام برداشت.

وی تاکید کرد: آموزش مهارت و فنی و حرفه‌ای می تواند در رشد اقتصادی و تولیدات ملی، گسترش آموزشهای عدالت محور، افزاش بهره‌وری و تولید، کاهش هزینه‌های تولید، رفاه اجتماعی و امید به زندگی در بین جوانان راهگشا باشد.

 

انتهای پیام/

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید