اخبار

توانمند سازی و ایجاد اشتغال در روستاها با اجرای طرح روستا تعاون

توانمند سازی و ایجاد اشتغال در روستاها با اجرای طرح روستا تعاون
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی زابل گفت: با اجرای طرح روستا تعاون در روستاهای این شهرستان، روستاییان می توانند با تشکیل تعاونی و استفاده از ظرفیت های روستای محل سکونت خود اشتغالزایی کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مجتبی زاده میر افزود: طرح روستا تعاون به منظور توانمند سازی و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی اجرا می شود تا ضمن کاهش نرخ بیکاری در مناطق محروم و روستایی، از مهاجرت بی رویه و گسترده روستاییان به شهرهای بزرگ جلوگیری کند.
وی با بیان اینکه در سالیان اخیر فرهنگ فعالیت تعاونی در منطقه سیستان رشد کرده ولی همچنان با نقطه مطلوب در قانون که ۲۵ درصد فعالیت های اقتصادی به شکل تعاونی باشد، فاصله داریم گفت: دلیل این موضوع می تواند ناآشنا بودن جامعه هدف با موضوع حرکت در بخش تعاونی باشد که در تلاشیم با ترسیم و تبیین برنامه های تئوری و گفتمان محور این خلاء را جبران کنیم.
زاده میر افزود: در حوزه سیستان ۵۷ روستا برای بررسی شرایط معرفی شده اند که سهم زابل ۱۰ روستا، هیرمند ۲۰ روستا، هامون ۱۰ روستا و نیمروز ۱۷ روستا که بیوگرافی و مونوگرافی آنها تهیه و در دست اجرا می باشد.

انتهای پیام/

۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید